Boot fitting - dopasowanie butów narciarskich

Indywidualne dopasowanie i modyfikacja butów narciarskich do potrzeb narciarza – oto Boot fitting. Do niedawna „idealne buty narciarskie” nie istniały, choć jest to priorytetowa sprawa dla naszego komfortu, efektywności jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwa na stoku. Olbrzymie problemy ze znalezieniem „bezbólowych”, dopasowanych i wygodnych butów narciarskich mamy już za sobą. Dzisiaj mamy Boot fitting – specjalistyczną usługę opartą o innowacyjne technologie np. system Custom Adaptive Shape, w którą wyposażone są buty narciarskie. Boot fitting to zdecydowanie jeden z najważniejszych aspektów przygotowania sprzętu i narciarza do sezonu narciarskiego.

Na czym polega Boot fitting?

Na usługę Boot fittingu w poznańskim serwisie 2Koła&Ski składa się specjalistyczna analiza budowy stopy i bardzo dokładne jej odwzorowanie, precyzyjny dobór butów do stóp narciarza oraz wyprofilowanych wkładek do sklepienia stopy, termiczne modyfikacje botka i skorupy buta. W przypadku buta zewnętrznego może mieć zastosowanie tzw. odbarczanie, czyli zabieg polegający na punktowym jej wygrzaniu, a po uzyskaniu odpowiedniej plastyczności – rozepchnięciu danego punktu do pożądanego rozmiaru i kształtu. Ma to istotne znaczenie dla narciarza z bolącymi kostkami, haluksami lub podobnymi dolegliwościami. Boot fitting pozwala zatem na pełną i perfekcyjną stabilizację stopy w bucie zarówno w nowym, jak i używanym, co z pewnością ma niebagatelne znaczenie dla narciarzy.

Jak przebiega Boot fitting w 2Koła&Ski?

Podczas konsultacji z ekspertem poznańskiego serwisu 2Koła&Ski określana jest dokładna forma wykonania Boot fittingu, którą doświadczeni bootfitterzy zrealizują przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Przebieg usługi dopasowania to przede wszystkim:

  • wywiad z klientem,
  • pomiar długości i szerokości stopy,
  • analiza budowy stopy,
  • laserowa weryfikacja postawy,
  • wyselekcjonowanie właściwego modelu buta,
  • personalizacja wkładek,
  • termoformowanie botków,
  • termiczne (np. odbarczanie) i mechaniczne (np. frezowanie) modyfikowanie skorupy buta.