BLACK DIAMOND EXPEDITION 2 18/19

369,00 zł

Szczegóły przedmiotu

Kije Black Diamond Expedition 2 to niezwykle wszechstronne kije skitourowe, które dobrze sprawdzą się także podczas trekkingu. Szeroki zakres regulacji długości oraz wysoka wytrzymałość zadowolą najbardziej wymagających użytkowników.

Jakość kijów Black Diamond jest od dawna znana przez wszystkie osoby przemierzające górskie szlaki zarówno pieszo, jak i na nartach. Wykorzystywanie sprawdzonych, lekkich materiałów oraz dopracowane rozwiązania jeśli chodzi o uchwyty i systemy blokowania, skutkują powstawaniem coraz lepszych modeli. Bez względu na zastosowanie, każdy znajdzie w ofercie firmy BD kije stworzone do jego potrzeb. Kije Black Diamond Expedition 2 to doskonały model dla osób, które korzystają z kijów przez cały rok, zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim.

Podstawą niezwykle wytrzymałej konstrukcji są dwa segmenty wykonane z wytrzymałego aluminium. Ograniczenie ich liczby zwiększyło nieco wymiary po złożeniu, ale jednocześnie pozytywnie wpływa na sztywność kijów. Średnica dolnej części wynosi ok. 14 mm, natomiast górnej ok. 16mm. Blokowanie za pomocą sprawdzonego już od lat systemu FlickLock gwarantuje, że kije nie złożą się nieoczekiwanie na szlaku. Całość jest łatwa w obsłudze nawet w rękawiczkach, a niska wrażliwość na zabrudzenia i zamarznięcie sprawia, że kije można obsługiwać w najtrudniejszych warunkach, mając założone grube rękawice.

Wyjątkowo dopracowane zostały również uchwyty. W górnej części są odpowiednio wyprofilowane, przez co zagwarantują komfort w czasie dłuższych wypraw. W dolnej części wydłużone, dzięki czemu pozwalają na szybkie chwycenie kija nieco niżej na wyjątkowo stromych odcinkach lub przy pokonywaniu innych trudności terenowych. Zastosowana w rączkach pianka jest lekko elastyczna i gwarantuje dobrą przyczepność w każdym momencie, a w czasie upałów dobrze odprowadza wilgoć. Szerokie paski posiadają spory zakres regulacji, aby kije idealnie spisywały się użytkowane zarówno z grubymi, narciarskimi rękawicami, jak i bez nich, w czasie letnich upałów.

Model Black Diamond Expedition 2 wyposażono w dwa rodzaje talerzyków- duże o średnicy 10 cm oraz mniejsze, letnie. Dzięki temu świetnie sprawdzają się zarówno jako kije narciarskie podczas wypraw skitourowych, jak również jako kije trekkingowe w czasie wędrówek.

Najważniejsze cechy:

  • Wykonane ze sprawdzonego, mocnego aluminium;
  • Wytrzymała dwuczęściowa konstrukcja;
  • Wygodna, przedłużona rączka pozwala na szybką zmianę chwytu;
  • Łatwo regulowane paski;
  • Pewny system blokowania segmentów- FlickLock;
  • Załączone duże śnieżne i mniejsze, trekkingowe talerzyki;

3 innych produktów w tej samej kategorii: