BLACK DIAMOND TRAVERSE 18/19

299,00 zł

Szczegóły przedmiotu

Black Diamond Traverse to klasyczne kije zaprojektowane dla wszystkich miłośników sportów zimowych – skitouringu czy innych odmian aktywnego narciarstwa. Wytrzymałe materiały i wysoka niezawodność sprawiają, że są chętnie wybierane również na zimowe wędrówki zaśnieżonymi szlakami.

Model ten należy do kolekcji Touring Series, zaprojektowanej specjalnie do aktywności zimowych, dzięki czemu masz pewność, że doskonale wywiążą się ze stawianych przed nimi wyzwań. Zagwarantują stabilne podparcie podczas całodziennych wypraw.

2 segmentowa konstrukcja regulowanych kijów Black Diamond Traverse, jest nieco sztywniejsza w porównaniu do 3-elementowych kijów trekkingowych – dzięki czemu całość lepiej sprawdza się na śniegu czy podczas zjazdu. Średnica górnej części wynosi ok. 16 mm, natomiast dolnej ok. 14 mm. Do ustalenia wybranej wysokości kijów służ niezawodny system blokujący Flick Lock®. Całość jest obsługiwana jednym ruchem dłoni i pozwala pewnie ustawić kije na konkretnej długości. Dużą zaletą systemu jest to, że daje się bardzo łatwo manipulować, także w grubych, zimowych rękawicach. Zewnętrzne systemy blokowania są nieporównywalnie skuteczniejsze szczególnie w zimowych warunkach – z powodu mniejszej wrażliwości systemu na wilgoć, śnieg czy mróz. Całość działa niezawodnie nawet w wymagających warunkach atmosferycznych.

Anatomicznie ukształtowana rękojeść wykonana została ze specjalnie przygotowanych tworzyw sztucznych – nie pochłania więc wody, jest wytrzymała i zapewnia niezbędną pewność chwytu. Przedłużenie rękojeści, przydające się szczególnie na stromych podejściach, wykonano z lekkiej gumy, która gwarantuje maksymalną przyczepność. Szerokie pętle nadgarstkowe posiadają system regulacji za pomocą klamry, dzięki której całość dopasujesz do aktualnej sytuacji i Twoich potrzeb.

Kije narciarskie Black Diamond Traverse są wyposażone w duże talerzyki o średnicy 10 cm, dzięki czemu doskonale spisują się w głębszym śniegu.

Najważniejsze cechy:

  • Zewnętrzny system blokowania kijów Flick Lock®;
  • 2-częściowa konstrukcja, zapewnia pożądaną sztywność kijów, co sprawdza się podczas zjazdów;
  • Anatomicznie wyprofilowane rączki;
  • Przedłużona rękojeść z przyczepnej gumy;
  • Szerokie, wygodne i regulowane paski przy nadgarstku;
  • Dołączone duże talerzyki śniegowe;
  • Możliwość łatwego ustawienia pożądanej długości;

3 innych produktów w tej samej kategorii: