SCARPA MAESTRALE RS Zobacz większe

SCARPA MAESTRALE RS 2017

W ZESTAWIE TANIEJ!!!

ZADZWOŃ!!!

Więcej szczegółów

2 229,00 zł

Szczegóły przedmiotu

Scarpa Maestrale RS to jeden z najbardziej cenionych, czteroklamrowych butów skitourowych dostępnych na rynku.

Model ten stanowi doskonałe połączenie elementów z klasycznego buta skiturowego oraz buta freeridowego. Zastosowano w nim szereg technologii, które zapewniają odpowiednią sztywność na każdym zjeździe. Cztery klamry pozwalają optymalnie dopasować but do nogi.

Buty Scarpa Maestrale RS zostały wykonane w technologii Axial Alpine Technology, która zwiększa precyzję i stabilność oraz zapewnia optymalne przełożenie siły z nogi na nartę nawet na stromych stokach. Rewolucyjny język T-Wing Tongue został wykonany z materiału Pebax®, zachowującego odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach. Umożliwia on również bezproblemowe zakładanie i ściąganie butów.

Innowacje nie ominęły również systemu blokowania. Mirage Pro ski-walk gwarantuje komfort podczas podchodzenia i szybkie przełączenie w tryb zjazdu po osiągnięciu szczytu. Dwa kąty pochylenia buta na czas zjazdu pozwalają na optymalny wybór geometrii. Zastosowany w butach Scarpa Maestrale RS system Quick Step-in zapewnia większa precyzję i bezpieczeństwo wpinania buta w wiązania.

Najważniejsze cechy:

  • Skorupa i cholewka wykonane z wysokiej jakości poliamidu;
  • Język wykonany z materiału Pebax®;
  • 4 klamry i pasek z rzepem Velcro Strap RS;
  • Ruchomość cholewki 39º;
  • Pochylenie cholewki 16º-20º;
  • Szerokość buta 101 mm;
  • Podeszwa Scarpa® Cayman Vibram®;
  • Botek wewnętrzny Pro Flex RS;
  • Flex Index 120;

Buty kompatybilne z wiązaniami Alpine Touring oraz TLT.

Anatomiczne dopasowanie buta do stopy gwarantuje najwyższą precyzję podczas zjazdu.
T-Wing Tongue – język o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększa komfort użytkowania buta, a ponadto odpowiada za transmisję sił z nogi na krawędzie narty.
Mirage Pro Ski-walk System – nowy mechanizm pozwalający na szybką zmianę pomiędzy trybem chodzenia oraz zjazdu. W opcji ski dostępne są dwa ustawienia pochylenia cholewki.
Evo V-Frame to dopracowana konstrukcja tylnej części cholewki usztywnia całość i zapewnia lepszy transfer siły podczas opierania nogi o przód buta.Air Ventilation – cholewka została wyposażona w otwory wentylacyjne osłonięte membraną. Pozwalają one na skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.
Monoinjected Tongue jednolity język wykonany w technologii wtryskiwania zapewnia lepszy rozkład sił podczas zjazdu.
Scarpa Finger Strap – konstrukcja i wykończenie paska umożliwia łatwą regulację jego zapięcia nawet w rękawiczkach.
Predator RS Strap – klamra zapewniająca perfekcyjne dopasowanie i gwarantująca pełną stabilność stopy.
Dopracowane w najdrobniejszym szczególe klamry Zeus oferują możliwość precyzyjnej regulacji i optymalnego dopasowanie buta do stopy na każdym zjeździe.

9 innych produktów w tej samej kategorii: